Μενού Κλείσιμο

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΔΙΓΛΩΣΣΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ E-TWINNING – Ο ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΖΩ – DIE STADT IN DER ICH LEBE

Με χαρά σήμερα Τετάρτη, 30 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήσαμε διαδικτυακά μία τηλε-συνάντηση με το Δίγλωσσο Ελληνικό Σχολείο στη Nυρεμβέργη της Γερμανίας, στο πλαίσιο του προγράμματος e-twinning που διοργάνωσε το σχολείο μας, συγκεκριμένα η Α΄ Λυκείου με υπεύθυνους καθηγητές τη Διευθύντρια κα Καραγκιόζη Ιωάννα Οικονομολόγος, τον κ. Ευαγγέλου Χαράλαμπο Μαθηματικός, τον κ. Καραλιά Κωνσταντίνο Πληροφορικός, σε συνεργασία με την Διευθύντρια του Γυμνασίου Νεστορίου κα Κώτση Χριστίνα. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να αλληλοεπιδράσουν με ελληνόπουλα που ζουν στη Γερμανία, να συνομιλήσουν μαζί τους στα γερμανικά και στα ελληνικά και να ανταλλάξουν πληροφορίες που αφορούν τον τόπο στον οποίο ζουν.